Częstym pytaniem, z jakim stykają się producenci aplikacji webowych jest "Ile kosztuje dedykowane oprogramowanie?". Odpowiedź nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Co składa się na całkowitą cenę takiego rozwiązania? Dlaczego często cena znajdująca się w ofercie na stronie producenta jest inna niż ta końcowa?
W artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania:
Wycena systemu dedykowanego, to kwestia, do której poszczególne firmy programistyczne mogą podejść w odmienny sposób. Dlaczego? Przyczyn jest wiele. Konkretne zespoły mogą różnie wyceniać projektowanie oprogramowania, programiści mogą rozliczać się za wykonanie całego projektu lub według stawki godzinowej, dodatkowe opłaty mogą wiązać się z funkcjonalnościami, ... Co na pewno wpływa na wycenę aplikacji webowej?
Jest to podstawowy czynnik wpływający na cenę. Im więcej procesów obsługuje aplikacja, tym jej cena jest wyższa. Podobnie im trudniejsze operacje wykonuje oprogramowanie, tym jego cena wzrasta.
Jest to ważny czynnik, mający wpływ na bezpieczeństwo i prędkość działania aplikacji, w związku z tym, przekłada się na jakość użytkowania. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, złożoność operacji, liczbę cyklicznych zdarzeń i wiele innych parametrów, po zakończeniu tworzenia aplikacji, należy dobrać odpowiedni serwer. Ceny takiej usługi zaczynają się od 600 zł za rok dla małych aplikacji.
W zależności od konkretnej firmy programistycznej konsultacje przed oraz po wykonaniu aplikacji, a także szkolenia i wdrożenia wliczone będą w cenę oprogramowania lub opłacane dodatkowo. Warto zwrócić uwagę także na sposób oraz zakres reagowania na problemy powstałe w trakcie użytkowania rozwiązania.
Choć samo zaprojektowanie aplikacji tak, aby można było ją rozbudowywać, nie generuje dodatkowych kosztów, wprowadzenie dodatkowych funkcji w późniejszym terminie może okazać się kosztowne, jeśli ten aspekt zostanie zaniedbany. Dlatego ważnym jest wybranie dostawcy, który umożliwi rozbudowę aplikacji według przyszłych potrzeb firmy, udostępniając kod strony oraz dokumentację, a także prawo własności do stworzonego rozwiązania.
Dopiero wzięcie pod uwagę wszystkich tych czynników umożliwia stwierdzenie, jaka będzie całkowita cena stworzenia zlecanej aplikacji webowej. Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji kluczowe jest wnikliwe przeczytanie umowy oraz szczegółowe omówienie warunków współpracy. W podpisywanej umowie musi znaleźć się zapis dotyczący części składowych ceny. W umowie, którą zawieramy z naszymi Klientami znajduje się nie tylko przedmiot umowy, jej warunki oraz zasady płatności, ale także szczegółowy harmonogram projektu. Dzięki temu możliwe jest określenie całkowitej ceny aplikacji webowej i rozpoczęcie współpracy. Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny Twojej aplikacji dedykowanej.
Przeczytaj także
O co pytać przed wyborem firmy programistycznej?
Software house Kraków
Wdrożenie aplikacji webowej
CRM dla cateringu dietetycznego
Zobacz nasze realizacje
Kamee Sp. z o.o.
30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93 REGON: 36524526200000 KRS: 0000633262
Send massage
darmowe konsultacje